Proč jsme vytvořili portál - sociální síť RestauraceOnline

Stále více se v diskuzích především na sociálních sítích objevují příspěvky, kde si lidé stěžují, že se včas nedozvěděli o té či oné akci v nějaké restauraci nebo baru. Restaurace mají zase problém s distribucí informací o pořádaných akcích, slevách, snaží se je inzerovat, ale lidé nechodí...

Existuje mnoho možností, jak tyto akce prezentovat, ale otázkou je, zda-li tato forma osloví právě ty správné potenciální zákazníky. Někdo dává přednost Facebooku nebo jiným sociálním sítím, jiný je aktivní na svých webových stránkách, další rozesílá letáčky, někdo inzeruje v místním tisku, MHD, jiný podnik píše připravované akce na své výlohy nebo má před vchodem na chodníku "poutací tabule".

Každý host ale neodebírá letáčky a jiné tiskoviny, okolo dané restaurace nechodí ani nejezdí, na Facebooku není vůbec nebo jen tak běžně ve chvilkách volna, a tak, když se rozhodne, že by se rád pobavil/najedl určitým způsobem v určitém podniku, nezbývá mu, než si sednout k počítači, pustit internet a hledat... Zkuste si to. Zkuste si ve svém okolí, ve svém městě najít 15 - 20 restaurací podle vaší momentální chuti, stanovte si nějaké parametry pro požadované jídlo, pití, zábavu, prostředí, ostatní hosty, vzdálenost, dopravu, čas... A hledejte. Hledejte weby, katalogy, "fejsbůky", reklamy, hledejte ten správný podnik, který vám bez kompromisů nabídne to, co hledáte. Pokud dohledáte v rozumném čase jen polovinu webů, které budou obsahovat vámi hledané informace, bude to zázrak. Jestli tyto aktuální informace včetně funkčních kontaktů získáte z jiných zdrojů, bude to ještě větší zázrak. Pak se podívejte, kolik času jste tím strávili a jaký je výsledek.

A to je ten hlavní problém. Dohledatelnost relevantních informací v bezedném, a přesto přeplněném internetu. Pokud má provozovatel restaurace exkluzivní stránky, o které se pečlivě stará, rozhodně nemá vyhráno. Jste jako host ochoten před každou plánovanou návštěvou restaurace otevřít v počítači záložky a pročíst uložené weby? A co když vás to napadne jen tak, z ničeho nic? Co když zavolá kamarád, "jdeme někam", nenásleduje potom velmi často ta otázka "ale kam"? Ani na Facebooku takové informace nedohledáte nijak snadno, pokud tam nejste dnes a denně, nehledě na to, že se příspěvky rozhodně nezobrazují všem přátelům stránky. Dle současných statistik je to průměrně jen 10% přátel vaší stránky, kteří mohou vidět a sledovat vaše příspěvky. Dokážete si jako host zapamatovat informaci z pondělí, že v té a v té restauraci/baru bude v pátek akce, na kterou byste rádi šli? A co když je změna programu, kapela nedorazí, náhradní program vás neláká, co pak hledat na poslední chvíli? Jak zjistíte, kde je právě teď otevřeno a co se tam děje?

Zdaleka to nejsou všechny důvody, které nás vedly ke stavbě portálu - sociální sítě RestauraceOnline. Úspěšně jsme vyřešili všechna výše uvedená negativa a nejen to, maximálně jsme zjednodušili práci personálu restaurace s ovládáním informací o jejich restauraci, s jejich prezentací, viditelností na internetu, s nastavením kanálů jak a kudy tyto informace distribuovat, aby došly k těm, kteří je pracně hledají tam, kde nejsou. Hostům nabízíme jednoduché a maximálně přehledné prostředí s okamžitou dostupností všech potřebných informací na jednom místě o všem, co jsou schopny restaurační zařízení nabídnout a navíc s možnostmi, které český internet dosud nezná.

Vaše RestauraceOnline.com